מאמרים

אוכל של יום מפרך: אכילה מסודרת ביום לחוץ

לפעמים אנחנו עסוקים כל כך שהבריאות שלנו, וליתר דיוק האכילה המסודרת והמזינה, נדחקת לתחתית סולם העדיפויות.

ramile | דיאטנית | 6 בינואר 2020

לפעמים אנחנו עסוקים כל כך שהבריאות שלנו, וליתר דיוק האכילה המסודרת והמזינה, נדחקת לתחתית סולם העדיפויות. את הלחץ והעומס אנחנו לא ממש יכולים למנוע, אבל אנחנו בהחלט יכולים להתכונן אל היום הלחוץ מראש

 

כולנו עסוקים נורא. העבודה, הילדים והתחייבויות אחרות ממוקמות בראש סולם העדיפויות. והבריאות שלנו? ממוקמת אי שם למטה. במקום לאכול ארוחת צהרים מזינה אנחנו רצים לפלאפלייה הקרובה או לוקחים מנה של אוכל שהזמנו למשרד ואוכלים אותה מול המחשב. לפעמים אנחנו עסוקים כל כך שאנחנו אוכלים באוטו, וכשאנחנו מגיעים הביתה אנחנו עייפים כל כך שהזמנת פיצה תמיד נראית כמו רעיון מצוין. ההרגלים הללו אינם נוראיים כל כך כשמדובר בשבוע או שבועיים פה ושם, אבל כשאלו מתחילים להיות דרך חיים כדאי שתידלק אצלנו נורה אדומה, כי אנחנו עלולים לשלם על כך מחיר. איך מתגברים על הקושי? הנה כמה טיפים.

 

אל תוותרו על ארוחת הבוקר

רובנו יעדיפו לסחוט עוד רבע שעת שינה על פני ארוחת בוקר, וארוחת הבוקר היא הבסיס לאופן שבו נאכל כל היום. אם לא תאכלו ארוחת בוקר משביעה תגיעו אל העבודה רעבים ותתפתו לאכול עוגות ועוגיות או נשנושים מסוכרים אחרים שמסתובבים שם, וההמשך כבר ידוע.

לפני שאתם יוצאים לעוד יום לחוץ, קחו לכם כמה דקות ואכלו ארוחת בוקר מזינה ומשביעה. שבו בשקט ובנחת ואכלו שתי פרוסות לחם מלא עם גבינה או אבוקדו וחביתה, דייסת קוואקר או פרי עם אגוזים ויוגורט. אם אתם לא מצליחים לאכול ארוחה של ממש – כי אין לכם תיאבון על הבוקר או שאין לכם רגע של שקט עם הילדים – אכלו בננה.

 

תכננו את היום מראש ואכלו בשעות קבועות

קל מאוד להיגרר לישיבות ולפגישות, לדלג על ארוחת הצהריים ולהגיע לשעה שלוש מורעבים. הימנעו מכך מראש. שריינו חצי שעה קבועה ביום שבה אתם אוכלים, והימנעו משיבוץ ישיבות ופגישות במסגרת הזמן הזו. להגיע לארוחת הצהריים עם תיאבון בריא שאיננו רעב של ממש יאפשר לכם לאכול בנחת. עדיף, כמובן, להביא את האוכל מהבית. כך תחליטו מראש מה תאכלו ותמנעו מעצמכם את האפשרות לבחור בחלופות פחות בריאות.

 

הכינו לכם מנות קטנות של חטיפים בריאים לנשנוש בין הארוחות

אצל מרביתנו הרעב מתעורר בין הארוחות, ולפעמים אנחנו חייבים להכניס משהו לפה כדי להמשיך לתפקד ולעמוד בלו”ז הצפוף. אבל אפילו אם נימנע מג’אנק של ממש, רובנו לא נשים לב כמה בדיוק אכלנו ומתי. הקדימו תרופה למכה והכינו לכם בתחילת השבוע מנות קטנות לנשנוש בין הארוחות. הביאו אותן לעבודה ואחסנו אותן במקום נגיש. הצטיידו בפירות כמו תפוחים וקלמנטינות, וארזו  שקיות קטנות של אגוזים (לא קלויים ולא מומלחים), חטיפי גרנולה ללא סוכר או כל דבר בריא אחר שעוזר לכם לחוש שבעים. כשהרעב מתעורר, שעתיים-שלוש אחרי ארוחת הצהריים, אכלו את אחת המנות שהכנתם לכם.

 

שתו המון מים

ביום לחוץ היד קלה מאוד על הדק מכונת האספרסו. במקום לשתות עוד כוס מים אנחנו שותים עוד ועוד קפה ולא דואגים שמספיק נוזלים ייכנסו לגופנו. הגבילו את מניין כוסות הקפה לשתיים או שלוש ובכל פעם שמתחשק לכם לצעוד למטבח, מלאו את הכוס מים.

 

תרגלו Walk and Talk

לא מומלץ לאכול מול המחשב, אבל בהחלט מומלץ לקיים פגישות עם קולגות בהליכה. שני אנשים שיושבים כל היום מול המחשב בהחלט יכולים להפיק תועלת מהליכה משותפת. ההליכה תעזור לכם לחלץ עצמות ותעזור לכם לחשוב יחד.

 

 

 

קטגוריות
מאמרים

אולי יעניין אותך

הרשמה לניוזלטר
הרשמו ותשארו מעודכנים בכל מה שחדש אצלנו
אנא הזינו כתובת מייל