מספרים

אני אוהבת אותם, הם עושים לי סדר במחשבות ומקלים על החיים. במיוחד מספרים עגולים, כמו 10, 20 ו-30. לי באופן אישי הם עושים את היום ואני מזמינה גם אתכם להשתמש בהם.

מיכל צפיר | | 3 ביוני 2020

אני אוהבת אותם, הם עושים לי סדר במחשבות ומקלים על החיים. במיוחד מספרים עגולים, כמו 10, 20 ו-30. לי באופן אישי הם עושים את היום ואני מזמינה גם אתכם להשתמש בהם.

10

בכל בוקר אני לוקחת 10 דקות לעצמי, בשקט. אוספת את המחשבות כדי שאוכל להתחיל את היום. זה יכול להיות עם קפה או תה, או דף ועט. המשמעות של אותן 10 דקות זה בעצם כדי להזכיר לעצמי שלפני שאני מעניקה ממני לסביבה, לבנותיי ולבן זוגי, אני חייבת להתמלא בעצמי. בדיוק כפי שאי אפשר לרוקן קנקן מים מבלי למלא אותו תחילה – כך גם אנחנו.

באותן הדקות אני בוחרת להודות על השפע שמקיף אותי, החל מקורת הגג שלראשי והצבא שמגן על מולדתי, המים שזורמים ומגיעים לפתח הברז, המקלחת הנעימה ועוד המון דברים שאינם מובנים מאליהם. הבחירה הזו להכיר ולהוקיר את הטוב באותן דקות, מהווה דלק חשוב להמשך היום שלי. אמנם מדובר רק ב-10 דקות, אבל הערך שלהן להמשך היום הוא עצום. להתחיל את היום בתחושת חוסר ותלונה זה הדבר הכי מרוקן מאנרגיות ולכן באותן דקות של בוקר אני ממליצה לכם לנסות ולראות את השפע שבחייכם.

20

בכל יום אני שואפת לחלק לסובבים אותי 20 מחמאות ביום, לאלו שאני מכירה היטב וגם לאלו שפחות. אני יכולה להחמיא למי שעומד לידי בתור בסופר, וכמובן שאני יכולה להחמיא לבני משפחתי. זה גם לא חייב להיות בדיוק 20, אפשר גם לחלק 30 מחמאות בקלות. אבל למי שלא מיומן ורגיל לתת מחמאות, אני כן ממליצה ממש לספור.

זה לא אומר להיות טכני או סתמי, ההיפך – אני מדברת על מחמאות שיש בהן כוונה אמיתית. להתנהל במהלך היום מתוך כוונה מודעת לחפש את הטוב, היפה, והנחמד באנשים. אחד מחוקי הטבע אומר שדומה מושך דומה. כלומר, אם אנחנו רוצים שאנרגיה טובה תזרום אלינו כדאי שנשלח אל היקום אנרגיה טובה. זה גם לא מקרי שתחושת מרמור וקורבנות ממגנטות לחיים שלנו סיבות ותירוצים להיות מרירים. לא יודעת מה איתכם – אני מעדיפה את המתוק.

30

בכל יום אני שואפת להקדיש לפחות 30 דקות של חשיפה למשהו חדש. זה יכול להיות האזנה להרצאה או פודקאסט, קריאת מאמר בנושא שאני אוהבת ורוצה להעמיק למידה או בנושאים שבהם אני פחות בקיאה. זה יכול להיות טיול רגלי בסביבה פחות מוכרת, שיחה עם מישהו חדש. הרעיון הוא להיות תלמיד נצחי, לשמר את הסקרנות שטבועה בנו מילדות, שמאפשרת לכולנו לגלות בכל יום דברים חדשים על עצמנו ועל היקום. יצירת חיים שיש בהם ריגוש ומשמעות הינה יצירה של חיים בריאים. בריאות היא איננה רק מדדים שרואים בבדיקות הדם, התיק הרפואי מתחיל בחדרי הלב והנשמה והאחריות היא אישית.

אפשר לקחת ויטמינים, תוספי תזונה ותרופות אך אני אומרת – תתחילו בכך שתיקחו זמן לעצמכם. זמן להבחין בשפע, להגיד מילה טובה וללמוד. הזמן קיים, הוא כאן, אנחנו רק צריכים להשתמש בו בתבונה, לנהל את עצמנו במרחב הזמן. זכרו את המספרים הללו, 10, 20, 30. עכשיו נשאר רק ליישם, סומכת עליכם.

בהצלחה,

מיכל צפיר

קטגוריות

אולי יעניין אותך

הרשמה לניוזלטר
הרשמו ותשארו מעודכנים בכל מה שחדש אצלנו
אנא הזינו כתובת מייל