טיפים קטנים

ביסלי – אצלנו בבית

אחד הדברים הכי בריאים שעשיתי!

מיכל צפיר | | 30 במרץ 2020

אחד הדברים הכי בריאים שעשיתי!

בשבילי ובשביל המשפחה שלי, זה להכניס את ביסלי אלינו הביתה.

ולפני שאתם מרימים גבה, תרשו לי להסביר: ביסלי הוא שמו של הכלב שלנו.

לפני 13 שנה הוא הצטרף למשפחה והביא איתו שפע של אנרגיה, חום, אהבה ושמחת חיים. לחובבת סדר וניקיון כמוני, זו לא הייתה החלטה פשוטה. לא גדלתי בבית עם חיות מחמד והמחשבה לאמץ אחת תמיד נראתה לי כמו טרחה גדולה מבלי להבין מה התועלת.

לשמחתי, הבנות התעקשו. ליתר דיוק מיה, הבת הבכורה שלי, חלמה לאמץ כלב מאז שלמדה לדבר. כך שבשלב מסוים נגמרו לי התירוצים ונכנעתי. איזה מזל שעשיתי זאת, כי היום אני לא מסוגלת לדמיין את חיינו בלי חיית מחמד בבית. גידול חיית מחמד היא אחת הדרכים הטובות ביותר להעביר ערכים לילדים שלנו. ללמד אותם על התחשבות באחר, על הטיפול במישהו שזקוק לך ועל לקיחת אחריות.

אימוץ כלב היא גם דרך מעולה להוסיף תנועה לחיים. בסיבוב פשוט עם הכלב פוגשים אנשים, מתגלגלת שיחה ולפעמים אפילו נוצרים קשרים. הטיול עם הכלב מחייב אותנו לצאת מהבית גם בימים שאין לנו כוח, למרות שביסלי ספציפית מאלץ אותנו לשחק ולהשתולל אתו גם בבית – דבר שתמיד מלווה בהרבה מאד צחוק בריא.

מדהים כמה שחיות המחמד שלנו מוסיפות לנו אור ומדהים שאחרי כל זה, מי שאמון על בריאותם אלה אנחנו. מיותר לציין שגם ביסלי שלנו אוכל בריא (כאילו שיש לו ברירה 🙂 כי גם לו מגיע שיניים בריאות ורמת אנרגיה גבוהה שמגיעה מאוכל שאינו מלא סוכר ושומן מיותרים. לכן, אין שמחה ממני שמהפכת הבריאות שלנו ברמי לוי לא פוסחת גם על חיות המחמד – גם להן מגיע לחיות בריא.

ובמקרה שאתם עוד שוקלים אם להכניס אליכם הביתה ידיד פרוותי, תנו מבט בתמונה הזו של ביסלי.
כלב בריא ושמח שהביא לא פחות שמחה ובריאות אלינו הביתה.

קטגוריות
טיפים קטנים

אולי יעניין אותך

הרשמה לניוזלטר
הרשמו ותשארו מעודכנים בכל מה שחדש אצלנו
אנא הזינו כתובת מייל