טיפים קטנים

מה עושים לנו בע”ח בבית

מה אני חושבת על בע"ח?

פאולה רוזנברג | | 30 במרץ 2020

יכולתי לספר לכם עכשיו על מחקרים שמצאו שנוכחות של כלבים בבית עוזרת לאיזון לחץ דם ולהפחתת סטרס. ויכולתי לצטט ממחקרים נוספים המספרים שלגדול בבית עם כלבים – עשוי לסייע במניעת התפתחות אלרגיות בילדים ואפילו מחלות נשימה. אבל דווקא היום אני רוצה לספר על החוויה האישית שלי.

תמיד אהבתי חיות, כמעט את כולן (פחות מתחברת לנחשים למשל), אבל כשההורים שלי לא הרשו להחזיק חתול נשבעתי לעצמי שכשאהיה גדולה יהיו לי בבית מלא חיות. ובניגוד לרוב חלומות הילדות, את החלומות האלה אני חיה ביום יום ויש להם אפילו שמות: פאצ’ולי, טייגר לילי, אלביס, גרטל, בלונדי ואמילי.

אני לא יכולה בכלל לדמיין את המשפחה שלנו בלי הנוכחות המשמחת והמרגיעה של הכלבים והחתולים שלנו. ויותר מזה, אני יכולה לספר לכם שכשהבנות שלי, ארבל ושילה, כועסות או מתעצבנות – תמיד אמצא אותן מכורבלות עם חיה אחת לפחות ומתנחמות איתה בליקוקים ובגרגורים. גם ליאון וגם אני מתנחמים באותה הדרך.

אני ממליצה לכם לצרף למשפחה חבר או חברה על ארבע, פשוט כי החיים מקבלים הרבה יותר משמעות, צבע ומגע. זו דרך נפלאה ללמד את הילדים אחריות ולתת להם תפקידים פעילים בבית, כך שגם “הטרחה” שבטיפול בחיות היא בעצם דרך לפתח קישורי חיים פעילים.

אם עוד לא הבנתם, גשו לכלביה הקרובה לביתכם ואמצו נשמה שתוקיר לכם תודה באופן הכי מתפנק שיש.
עד שלא תנסו, לא תבינו.

קטגוריות
טיפים קטנים

אולי יעניין אותך

הרשמה לניוזלטר
הרשמו ותשארו מעודכנים בכל מה שחדש אצלנו
אנא הזינו כתובת מייל