טיפים קטנים

גידול חיות מחמד – ההיתרונות שלהם

מה אני חושבת על בע"ח?

ענת הראל | | 30 במרץ 2020

לא כולם יודעים…

אבל זה הוכח מדעית שגידול חיות מחמד עושה טוב לבריאות ומשפר את איכות חיינו. אחד המדדים בהם עוסקים המחקרים הוא מדד האושר, שנמצא בעלייה כשאנחנו מגדלים בבית בעלי חיים.

מניסיוני האישי, זה מאד מדויק. לפני בערך שש שנים אימצנו את כתם, החתול האהוב שלנו, מעמותת אס.או.אס – וכיום בלתי אפשרי לדמיין את החיים בלעדיו. כתם פוקד באופן קבוע את האימונים שאני עושה בבית על המזרון. אולי לא בשביל הכושר, אלא יותר בשביל ליטוף. אבל גם ליטופים חשובים לבריאות.

המעט שאני יכולה לעשות עבור היצור הזה, שמכניס כל כך הרבה אהבה וצחוק לחיי, הוא לדאוג לבריאות שלו. וממש כמו אצלנו, בני האדם, גם אצל בעלי החיים שלנו הכל מתחיל במזון שהם אוכלים.

אז אני רוצה להזכיר לכל מי שמפנק את הכלב או החתול בשאריות מהשולחן – לא כל מה שאנחנו אוכלים בעצמנו מתאים לחיות המחמד שלנו. גם אם אנחנו חושבים שאנחנו נחמדים יותר בכך שאנחנו מאפשרים להם לנשנש שאריות, חשוב שנדע לומר לא. כתם לא מקבל שאריות מהשולחן. גם אם הוא ממש ממש (ממש) מתחנן. במקום, הוא מקבל מזון וחטיפים מיוחדים לחתולים. איך אני יודעת שזה טוב לו? ניתן לראות זאת על הפרווה הרכה והמבריקה שלו. כיום אפשרויות התזונה לחיות המחמד שלנו הן רבות ומגוונות – חשוב שנדע לבחור מה שנכון גם בשבילן.

הנוכחות של כתם בחיי משמחת אותי מאד ואני כאן בשבילו ובשביל לדאוג שהוא שמח, בריא ומקפיד להשתתף באימוני הכושר הביתיים שלי גם אם זה רק בשביל לקבל ליטוף J

קטגוריות
טיפים קטנים

אולי יעניין אותך

הרשמה לניוזלטר
הרשמו ותשארו מעודכנים בכל מה שחדש אצלנו
אנא הזינו כתובת מייל