טיפים קטנים

מהפכת הבריאות שלב שני

בפעם הקודמת דיברתי איתכם על התחלות ועל המשמעות שלהם

ענת הראל | | 22 באפריל 2020

בפעם הקודמת דיברתי איתכם על התחלות. על המשמעות של אורח חיים בריא וההשפעה שלו עלינו בחיי היום יום ובעיקר על איך להתחיל בהדרגה, צעד צעד, כדי להרגיל את הגוף ואת הנפש לשינויים .
משום שגם אם מדובר על שינויים חיוביים שללא ספק מועילים לנו – עדיין התהליך צריך להיות הדרגתי.

 

עדיין גם הגוף וגם הנפש זקוקים לתהליך מדורג , שינוי אחד קטן בכל פעם , כזה שיאפשר לנו באופן מתון אפשרות  להוסיף עליו עוד שינויים קטנים , ללא מאמץ וללא סבל כשבסופו של דבר נגלה עד כמה שיפרנו את איכות החיים שלנו בצורה משמעותית שניכרת בכל תחומי החיים ולא רק באיך שהגוף נראה .

 

 

אנחנו כבר מעל חודש לתוך “מהפכת הבריאות של רמי לוי” שמטרתה לשפר את איכות החיים של כמה שיותר אנשים , בעזרת  נבחרת המומחיות שגוייסה עבורכם ועם האפשרות לעשות את זה במחירים סבירים ונגישים.
אבל ליקום היו תוכניות משלו …. והנה פרצה לחיינו הקורונה וטרפה את הקלפים.
עבור רבים החיים נעצרו , האפשרות להתפרנס מוטלת בספק ומצב הרוח גם לא לא להיט בלשון המעטה.

 

 

האם זה אומר שצריך לזנוח את אותו תהליך שהתחלנו ? חלילה! על אחת כמה וכמה …
דווקא עכשיו יותר מתמיד חשוב לנו להמשיך ולשמור על אותם הרגלים שהתחלנו לסגל בהדרגה . גם כשיש דאגות רבות וחדשות וגם כשהמחר לא ברור .

הגוף והנפש שלנו לא יצאו לחופשה ואי אפשר ללחוץ על כפתור ה” PAUSE” ולומר לעצמנו : נמשיך כשהכל יגמר.

החיים מזמנים לנו תמיד יציאות משיגרה והפתעות מסוגים שונים , לא תמיד הפתעות נעימות . החוכמה וההצלחה של כל תהליך היא ההתמדה .
עכשיו יותר מתמיד השמירה על הבריאות שלנו היא קריטית ! בין אם זו השמירה על בריאות הגוף או אם זו השמירה על הנפש – ע”י הפחתת רמות הסטרס שאנחנו מצויים בהן.

 

פעילות גופנית שיגרתית מטפלת גם בגוף וגם בנפש , גם מחזקת אותנו וגם משפרת את תפקוד המערכת החיסונית .
אבל איך עושים את כל זה כשהכל השתנה ? כשאין לנו את אותם תנאים ?
התשובה היא גמישות !!!
ואני לא מתכוונת לגמישות של הגוף אלא לזו שבראש.

 

הלחץ שהרגשתי באופן אישי ,כשמתקפת הקורונה החלה והוכנסנו כולנו לסגר, היה עצום .
מה יהיה על העסק שלי ? מה יהיה עם האימונים שאני רגילה לעשות כל יום בחוץ? אני כל כך מורגלת להסתובב בחוץ כל היום , אימונים , פגישות , הרצאות , סדנאות ופתאום הכל נעצר ואני בתוך הבית .

 

לקח לי כמה ימים טובים להתאפס ולהבין שזה זמן לגלות גמישות ויצירתיות .
אי אפשר לצאת ? סבבה . אני אמצא דרך לעשות לפחות חלק מהדברים מהבית –
את האימונים שלי בחוץ החלפתי באימונים בסלון – לא צריך הרבה מקום וגיליתי שכמה מטרים רבועים מספיקים לי כדי לעשות אימונים שלגמרי מחליפים את האימונים שהייתי רגילה אליהם.
אי אפשר לאמן את קבוצות הנשים שלי ? להעביר הרצאות, וסדנאות לחברות ? אז עוברים ל”זום” ! גיליתי את העולם המופלא של אימונים דיגטליים ואימונים בלייב .
גיליתי את נפלאות חדר המדרגות (7 קומות !) שאני עולה ויורדת עם מוסיקה שאני אוהבת באוזניות וגיליתי ש-100 מטר זה ממש הרבה אם רק בוחרים להסתכל על זה בדרך הנכונה. (עכשיו כשהעלו לנו ל500 מטר אני בכלל בעננים 🙂 )
אז אל תוותרו על עצמכם ואל תוותרו על ההישגים שלכם עד כה, אלא פשוט עשו התאמות – כאלו שיאפשרו לכם לשמור על עצמכם גם עכשיו ולצאת מהתקופה ההזוייה הזו חזקים ובריאים יותר.
זה לא יפתור את כל הבעיות שיש לנו כרגע אבל זה בהחלט יפתור חלק מהן ויעזור לנו להתמודד עם השאר.

ענת

קטגוריות
טיפים קטנים

אולי יעניין אותך

הרשמה לניוזלטר
הרשמו ותשארו מעודכנים בכל מה שחדש אצלנו
אנא הזינו כתובת מייל