טיפים קטנים

בשר עם 5% שומן

ramile | דיאטנית | 5 באפריל 2020

סינטה –נתח מס׳ 11

נתח הסינטה, נתח משובח ביותר, ממוקם בהמשך לאנטריקוט בצמוד לצלעות האחוריות כשבצידן הפנימי נמצא הפילה.

שכבת השומן העוטפת את הנתח מקנה לבשר טעם ועסיסיות מודגשיםוטעימים במיוחד. הנתח מיועד לשתי צורות הכנה עיקריות. כרוסטביף צלוי בתנור או על האש כנתח שלם, או פרוס לסטייקים עבים ועסיסיים המוכרים בשם סטייק סירליון עושיים במחבת או על האש.

 

אווזית –נתח מס׳ 14

נתח גדול הבנוי ממספר קבוצות שריר. אחד מחלקיו בעל צורת אגוז יפה ומתאים לצלי קדירה. מחלקו האחר של הנתח האווזית ניתן להכין שניצלים ואסקלופים נפלאים.

 

 

צא׳ך –נתח מס׳ 15

נתח גדול בעל צורת משולש אופיינית. נתחים מאזור ה״שפיץ״ יהפכו על האש במהירות לסטיקיים עסיסיים בעלי טעם נפלא. הצ׳אך מתאים גם לפריסה לרצועות ולהקפצה על ווק,כצלי ולהכנת תבשיל קוביות.

 

 

כף -נתח מס׳ 16

נתח מרשים בגודלו ובאיכותו המשובחת. מושלם להכנת רוסטביף בצלייה בתנור,שניצלים, אקסלופים או סטייקים בטיגון או בצלייה על האש.

חשוב לדעת! נתח הכנף דל בשומן וערכיו התזונתיים גבוהים במיוחד!

 

 

וייסבראטן -נתח מס׳ 17

נתח יפייפה, מאופיין בצבע ורדרד בהיר, בעל צוררה משולשת. שכבת השומן בחלקו העליון הופכת את הוייסבראטן לנתח קלאסי לבישוך בנוזלים (צלי קדירה) וכן לצלייה קצרה בתנור. בשל צורתו הייחודית, הוייסבראטן מתאים במיוחד למילוי.

 

 

פילה -נתח מס׳ 12

הנתח היוקרתי והאיכותי ביותר בבקר. ממוקם בצידן הפנימי של הצלעות האחוריות טעמו של הפילה עדין מאוד ומרקמו רך ביותר. צורות ההכנה המומלצות הן בצלייה או טיגון קצרים מאוד כנתח שלם בתנור או פרוס לסטייקים עבים ומשובחים בטיגון או בצלייה על האש.

 

 

שייטל -נתח מס׳ 13

מהמשובחים שבנתחי העגל! מרקם רך ועסיסי במיוחד, מושלם לצלייה בתנור כנתח, כסטייק (ידוע בשמו סטייק) על האש או במחבת, כנתח Rump המקצועי שלם מתאים להכנת רוסטביף, ניתן גם לחתוך אותו לקוביות עבור שיפודים או פרוס דק להכנת שניצלים ואסקלופים.

קטגוריות
טיפים קטנים

אולי יעניין אותך

הרשמה לניוזלטר
הרשמו ותשארו מעודכנים בכל מה שחדש אצלנו
אנא הזינו כתובת מייל