מאמרים

הטיפים של אודי ואושר לראש השנה

סגר או לא סגר, התזונה צריכה להישאר בסדר!

אושר אידלמן & אודי ברקן | | 23 באוגוסט 2020

 

לכולנו כבר ברור, בצל נגיף הקורונה, ראש השנה יהיה שונה מבעבר. ההנחיות המשתנות לצד חוסר הוודאות, לא הותירו לנו ברירה אלא לשנות את אורח חיינו, ואיתו את האופן בו נחגוג את עשרת ימי התשובה. שולחן החג יהיה מצומצם מבעבר, מה שיאפשר התמקדות במגוון מאכלים קטן יותר אך עם תשומת לב גדולה יותר לערכים התזונתיים.

יחד עם זאת, אנחנו מניחים שזאת תהיה ארוחה גדולה וארוכה מהממוצע ולכן יצרנו עבורכם טיפים יעילים לצליחת החג:

 

  • מתכננים לקנות מצרכים ולבשל לכל המשפחה? עכשיו הזמן לשלב יותר ירקות, קטניות, דגנים מלאים ופירות בתפריט, יחד עם שמנים איכותיים מהצומח, כדוגמת שמן זית, אגוזים וטחינה והרבה פחות מזון מעובד.
  • אל תהיו קשים עם עצמכם. תקופת החגים מתאפיינת בריבוי אירועים וארוחות, הגורמים לריבוי פיתויים מתוקים ומלוחים. זה לא הזמן לנסות לרדת במשקל, מספיק לנסות ולשמור על הקיים. מומלץ להחליט כי בכל יום ניתן לאכול מאכל אחד עתיר קלוריות כגון: עוגות דבש, תבשילי בשר שמנים, קציצות כרישה מטוגנות וכו’

 

  • בססו כל ארוחה במהלך החג על טהרת הירקות – רצוי כבר בתחילתה או כמנה הראשונה – סלט, אנטי פסטי או תבשיל.  שמרו את המנה האהובה ביותר (מושחתת ככל שתהיה) לשלב מאוחר בארוחת החג. כך תשיגו תחושת שובע טובה יותר, ותקטינו את כמות הפחמימות הריקות ומאכלים רווי שומן מהחי. רוצים רעיונות? היכנסו למתכונים במתחם שלנו בבלוג של רמי לוי ותקבלו אינספור רעיונות למתכונים מבוססי ירקות.

 

  • איך מזהים את הרגע בו שבענו? שובע היא תחושה פיזיולוגית שלעיתים איננו שמים לב אליה, במיוחד בזמן אכילה חברתית, עם סועדים נוספים. לכן, כאשר תחושו שניתן לאכול עוד מספר כפות מאחד המאכלים אבל לאיותר מזה, שם מומלץ להניח את הסכו”ם לצד הצלחת, לקום משולחן האוכל ולעבור לסלון או לפעילות אחרת.

 

  • מים, מים ושוב מים. המזגן מתעתע, האוכל העשיר מפתה מתמיד, והרי ראש השנה יש רק פעם בשנה. אל תיתנו לזה לבלבל אתכם, יש להרבות בשתיית מים, כ-8 כוסות ליום. הימנעו משתייה מתוקה והרבו באכילת ירקות  ופירות– גם הם מכילים כמויות נכבדות של נוזלים. כמו כן, כדאי לשתות כוס מים לפני הארוחה וכמובן גם בזמן האוכל.
קטגוריות
מאמרים

אולי יעניין אותך

הרשמה לניוזלטר
הרשמו ותשארו מעודכנים בכל מה שחדש אצלנו
אנא הזינו כתובת מייל