מאמרים

טיפים לסדר בבית ובמטבח

איך עושים את זה נכון ומהר!

אושר אידלמן & אודי ברקן | | 11 באוקטובר 2020

הבית הוא הגוף השני שלנו ולכן וההתייחסות אליו מקבילה להתייחסות לגופנו.

כפי שאנחנו רגילים לטפח את עצמנו, לאכול תזונה מזינה ולעשות פעילות גופנית, כדאי שנטפח גם את ביתנו, שזקוק לתחזוקה תמידית, בדיוק כמו הגוף שלנו.

 

 

אנחנו חיים בתקופה של עומס – עומס מידע, עומס מסרים, עומס אפשרויות, עומס ריגושים, עומס צרכנות וקניות ועוד…

אמנם המודעות לאיזון בכל תחומי החיים הולכת וגדלה בקרב הציבור, אבל מצד שני, היכולת להגיע אליו רק הולכת ונהית קשה יותר בחברה הצרכנית של ימינו.

אנחנו מוצפים בשפע כל כך גדול, אנחנו קונים וצורכים יותר מאשר מפנים ומוציאים, ואנחנו ממשיכים לרצות עוד ועוד וכמה שיותר… כך נוצר מצב שבמשך הזמן אנחנו צריכים לנפות, ולא מתפנים למה שאנחנו באמת צריכים – נוצר עומס שתוקע אותנו פיזית ומנטלית ויוצר אי שקט, בזבוז ובלאגן – בראש ובבית.

 

 

במשך שנים ידועה הסברה כי אנשים שמצליחים לשמור על בית מסודר ולא פחות חשוב מאורגן, יהיו מאושרים יותר.

בעשורים האחרונים, הנושא נחקר גם באקדמיה, שם פורסמו מחקרים רבים שמראים שאנשים שנוטים לשמור על סדר וארגון (אבל לא באובססיביות) נוטים להיות שמחים יותר, רגישים יותר, חברותיים יותר, לחוצים פחות, חרדתיים פחות, מצליחים יותר ואפילו בריאים יותר.

אנשים בעלי מטבח מסודר, מאורגן ומאובזר, נוטים לבשל יותר ולאכול בריא יותר.

במילים אחרות, סדר וארגון בבית ובמטבח עוזר בפעמים רבות לסדר בראש ובגוף.

אם אנחנו רוצים שתהיה בחיינו זרימה ואנרגיה טובה, רצוי שהסביבה שלנו תהיה מסודרת ומאורגנת. כשהבית מסודר ונקי נחווה זרימה בכל תחומי החיים.

 

 

גם לפני שידענו על כל הסימוכין המדעיים, הרגשנו את זה על עצמנו, כשהבית שלנו מסודר והמטבח שלנו נקי ומאורגן, המנות והמתכונים שאנחנו מצליחים לייצר טובות ויצירתיות יותר ואנחנו מבשלים הרבה יותר.

הכוונה לסדר במזווה, סדר במקרר ובמקפיא, סדר על השיש וסדר בכלי המטבח.

כל זאת ביחד עם עבודה מאורגנת ונקייה בזמן הבישול עם חשיבה ותיכנון קדימה, כלומר כשמכינים מתכון, מכינים את כל הרכיבים מראש, חושבים על התהליך ואז מתחילים לבשל.

 

 

לאור החשיבות הגדולה של הנושא, ולרגל השקת מחלקת מוצרי הבית של רמי לוי, הכנו לכם רשימה של כמה מהטיפים שלנו לשמירה על סדר ואירגון בבית ובעיקר במטבח:

 

 

  1. לבחור את המקום הראשון אותו אנחנו רוצים לסדר. בני אדם אינם אוהבים שינויים גדולים ומשימות גדולות ולכן רצוי לחלק את הסדר בבית למשימות קטנות. רצוי להתחיל ממקום שקל יחסית לטפל בו.
  2. מתחילים בפינוי ורק לאחר מכן עוברים לרכישה – משתלטים על עמדה בבית/במטבח ומפנים את כל מה שלא צריך לאשפה או לתרומה. לאחר מכן מבינים את הצורך, מכינים רשימה וקונים רק את מה שצריך.
  3. המטרה של סידור המטבח היא לייעל את העבודה בו. לכן, אנחנו ממליצים לסדר אותו לפי אזורים:
  • באזור הכיריים לדוגמא, צריכים להיות הסירים, המחבתות, אביזרי המטבח (כפות עירבוב, מצקת וכו’) והתבלינים.
  • באזור הכיור, נשים את המסננות ומייבש הכלים.
  • קרוב לשולחן נשים את הסכו”‘ם ובאיזור הקומקום או מכונת הקפה נשים את הכוסות ודברי הקפה.

ככל שהקטגוריות מדויקות יותר כך סידור המטבח יהיה יעיל ונוח יותר.

  1.  אנחנו ממליצים לבשל אוכל ליותר מארוחה אחת, לחלק לכלים ולשמור במקרר/מקפיא.

לשם כך תצטרכו כלי אחסון למקרר (כי הרי לא נוח להכניס סירים למקרר). המועדפים עלינו הם כלי הזכוכית, משום שניתן לחמם אותם ללא חשש במיקרוגל ואפילו בתנור, הם קלים לשטיפה ונוחים לאחסון במקרר או במקפיא. על הדרך, עזרנו להפחית את כמות הפלסטיק בכדור הארץ.

  1. להשקיע בכלי מטבח איכותיים – הדוגמא הטובה ביותר שלנו היא סכין איכותית. אחרי שתצטיידו באחת, לא תבינו איך לא עשיתם זאת עד כה. סכין איכותית מקצרת את זמני החיתוך בצורה משמעותית וגורמת לעבודה במטבח להיות מהנה בהרבה.
  2. סידור המקרר – חשוב מאוד שהדברים שאנחנו רוצים לאכול קודם, יהיו נגישים יותר. ירקות טריים חתוכים או צלויים נשמור בכלי זכוכית מסודרים ואת הפירות והירקות השלמים נשים באזור אחד בולט לעין. אם יש ירק או פרי שמתחילים להירקב – יש להוציאם מיד וחשוב להקפיד על ניקיון המגירות במקרר באופן קבוע.
  3. אוהבים מתוקים? עוגיות ועוגות? אין סיבה להחביא אותן מהילדים. אפשר למלא צנצנת/קופסא שקופה בעוגיות/עוגות שהכנתם, ולשים אותן בארון סגור.

יחד עם זאת יש להקפיד על חינוך שמרשה לאכול את “הפרי האסור”, אבל בצורה מסודרת ומוגבלת (למשל פעם אחת ביום לאחר הארוחה) כך הן מצד אחד יהיו זמינות לכולם וישמרו על טריות, אבל מצד שני רחוקות מהעין ולכן יאכלו פחות.

קטגוריות
מאמרים

אולי יעניין אותך

הרשמה לניוזלטר
הרשמו ותשארו מעודכנים בכל מה שחדש אצלנו
אנא הזינו כתובת מייל